Scoruri, jocuri, actualizări ale turneului masculin NCAA 2024: urmăriți în direct acțiunea de vineri March Madness

Nebunia continuă vineri, în timp ce celelalte 32 de echipe concurează pentru un loc în turul doi.

Nu. UConn, cap de serie 1, își începe apărarea titlului împotriva nr. 16 Stetson. Purdue și Houston sunt de asemenea în cursă.

Iată programul complet de vineri, pe măsură ce turneul NCAA se reia.

Nu. 6 Clemson 77, nr. 11 New Mexico 56

16:15 – Nu. 4 Auburn vs nr. 13 Yale (DNT)

16:30 – Nr. 7 Florida vs nr. 10 Colorado (TBS)

vineri seara

18:50 8 Nebraska vs. când 9 Texas A&M (TNT) .

ora 19:10 Nu. 4 Duke vs. 13 Vermont (CBS)

ora 19:25 Nu. 1 Purdue vs. 16 Grambling State (TBS)

ora 19:35 Nu. 4 Alabama vs. 13 College of Charleston (truTV)

ora 21:20 Nu. 1 Houston vs. 16 Longwood (TNT)

21:40 – nu. 5 Wisconsin vs nr. 12 James Madison (CBS)

21:55 — nr. 8 Statul Utah vs. 9 TCU (TBS)

22:05 — Nr. 5 Sf. Maria vs nr. 12 Marele Canion (truTV)

Trăi53 de actualizări

• K.J. din Colorado Simpson leagă lucrurile chiar înainte de repriză. Buffs și Gators fac schimb de slugfest ofensiv.

• Finală: Clemson 77, New Mexico 56

Tigrii i-au învins pe Lobos devreme și au câștigat cu ușurință Regiunea Vest. Ei se vor confrunta cu Baylor într-o confruntare cu scoruri mari din turul al doilea.

• Finală: UConn 91, Stetson 52

Campionii în apărare nu au nicio problemă să îl găsească pe Stetson în primul tur. Donovan Klingen a condus Huskies în victorie cu 19 puncte și 8 recuperări.

• Tigrii se instalează acum. Johnny Broome a avut 13 puncte și 6 recuperări cu 3 minute rămase în repriză.

• Colorado și Florida merg înainte și înapoi.

• Tigrii păreau mai confortabili la jumătatea celei de-a doua reprize.

• March Madness: Chad Baker-Masara de la Auburn a fost expulzat la mai puțin de 5 minute în primul tur al lui Tigers

(Fotografia de Andy Lyons/Getty Images)

• Jonny Broom trage devreme pentru Tigri.

• Auburn vs. Yale este aceeași tendință. Tigrii au spart turneul SEC. Auburn este condus de Johnny Broom, care are o medie de peste 16 puncte și 8 recuperări pe meci. Tigrii fac aproape 55% din loviturile lor de 2 puncte cu 18 pase decisive, care ocupă locul al șaptelea în țară.

• De ce este UConn un adversar de vis pe care trebuie să-l înfrunți în turneul NCAA? Pentru că practicantul său nu este niciodată mulțumit.

Cu Huskies conducând Stetson cu 52-19 la pauză vineri după-amiază, Dan Hurley a părăsit podeaua furios de modul în care echipa sa a terminat prima repriză. Când a întrebat de reporterul CBS Sideline Tracy Wolfson de ce clătina din cap, Hurley a vorbit ca un antrenor cu 33 de alergări.

Potrivit ESPN Stats & Info, avansul lui UConn la pauză este cel mai mare din istoria programului și al doilea ca mărime din turneul NCAA din ultimii 20 de ani. Huskies au condus cu 46-10 la un moment dat înainte de a-i permite lui Stetson să termine cu 9-7… oh… rundă.

• Din păcate, doar suflantele merg. UConn îl învinge pe Stetson, Clemson se retrage din New Mexico. Să vedem dacă Lobos își pot reveni și se pot întoarce.

• Finală: Marquette 87, Western Kentucky 69

Vulturii de Aur au așteptat până în ultimele 10 minute, dar când au apărut, au făcut ca totul să se întâmple. Cam Jones a condus drumul cu 28 de puncte.

• Finală: SDSU 69, UAB 65

Aztecii evadează după o sperietură târzie de la Blazers. Jaedon LeDee a condus drumul cu 32 de puncte și 8 recuperări.

• Marquette este pe un val acum. Această alergare trebuie suprimată pentru a rămâne în vestul Kentucky.

READ  CEO-ul Norfolk Southern își cere scuze pentru deraierea trenului din Palestina de Est