Sabrina Ionescu a făcut un joc de 3 puncte; Așii au câștigat provocarea abilităților

Sabrina Ionescu a câștigat concursul de 3 puncte

Apărătoarea New York Liberty Sabrina Ionescu nu a putut rata runda finală a concursului de trei puncte WNBA All-Star, înscriind un record WNBA de 37 de puncte și ratând doar două lovituri vineri la Michelop Ultra Arena din Las Vegas.

El a fost provocat în primul tur de cele 28 de puncte ale gardianului Seattle Storm Sammy Whitcomb, dar a pierdut în turul dogoritor al lui Ionescu în fața lui Whitcomb (24 de puncte) și al treilea finalist, apărătorul Dallas Wings Arike Ogunbowale (11 puncte).

Joc de 3 puncte prima rundă

Apărătorul solar din Connecticut DeJonai Carrington: 18 puncte (Eliminat)

Gardianul Dallas Wings Arike Ogunbowale: 21 de puncte

Apărătorul Indiana Fever Kelsey Mitchell: 15 puncte (eliminat)

Paznicul New York Liberty Sabrina Ionescu: 26 de puncte

Paznicul Seattle Storm Sammy Whitcomb: 28 de puncte

Apărătorul de la Las Vegas Aces Jackie Young: 15 puncte (eliminat)

Etapa finală a competiției de 3 puncte

Gardianul Dallas Wings Arike Ogunbowale: 11 puncte

Paznicul New York Liberty Sabrina Ionescu: 37 de puncte

Paznicul Seattle Storm Sammy Whitcomb: 24 de puncte

Gardienii Asi din Las Vegas Chelsea Gray și Kelsey Plum au câștigat vineri, la Las Vegas, WNBA All-Star Skills Challenge.  (AP Photo/LE Baskow)
Gardienii Asi din Las Vegas Chelsea Gray și Kelsey Plum au câștigat vineri, la Las Vegas, WNBA All-Star Skills Challenge. (AP Photo/LE Baskow)

Așii au câștigat provocarea abilităților

Dând tonul acestui weekend la Las Vegas, echipa Aces formată din Chelsea Gray și Kelsey Plum a învins-o pe colegii superechipei Liberty în finala Skills Challenge. Gray și Plum au învins timpul Sabrinei Ionescu și Courtney Vandersloot cu 13 secunde în runda finală.

În primul tur, Team Dream (Alisha Gray și Cheyenne Parker) și Team Wings (Arike Ogunbowale și Sato Saballi) au fost eliminate devreme.

READ  SUA și China plănuiesc să poarte discuții privind creșterea economică, inclusiv problema „supracapacității” de producție

Skill Challenge Prima rundă

Visul de echipă (Atlanta): Alisha Gray și Cheyenne Parker, 58,7 secunde

Team Wings (Dallas): Arike Ogunbowale și Sato Saballi, 52,6 secunde

Echipa Liberty (New York): Sabrina Ionescu și Courtney Vandersloot, 47,8 secunde (elimină visul)

Team Aces (Las Vegas): Chelsea Gray și Kelsey Plum, 45,9 secunde (elimină aripile)

Runda finală a Skills Challenge

Echipa Liberty (New York): Sabrina Ionescu și Courtney Vandersloot, 58 de secunde

Team Aces (Las Vegas): Chelsea Gray și Kelsey Plum, 45 de secunde

Recapitulare a actualizărilor live ale Concursului în trei puncte WNBA All-Star și Provocarea abilităților