Joe Burrow și Josh Allen din Bengals se rostogolesc peste Bills

Cincinnati Bengals s-au întors.

După un început lent al sezonului, Joe Burrow și Bengals au câștigat a patra victorie consecutivă împotriva lui Buffalo Bills duminică seara. Bengalii au marcat în primele două curse ale nopții și au câștigat cu 24-18 pe stadionul Pacor.

Burrow a făcut un 6 din 6 perfect în primul drive al nopții înainte de a termina cu o pasă de touchdown de 7 iarzi către Irv Smith. Deși Bills au răspuns imediat cu un touchdown propriu – o alergare de Josh Allen pentru un scor de 2 iarzi – aceasta a fost ultima dată când au găsit zona de final până în ultimele minute ale jocului. Joe Mixon le-a dat celor de la Bengals un avans de 14-7 cu o alergare de 2 metri, apoi Burrow l-a găsit pe Drew Sample pentru un touchdown de 22 de metri înainte de pauză.

Bills au făcut un gol de teren în afara pauzei, dar asta a fost tot. Bengalii au fost forțați să fumbleze după captura lui Dalton Kincaid adânc în zona roșie pentru a opri cea mai bună șansă a lui Bills în zona finală la începutul celui de-al patrulea sfert.

Allen l-a lovit pe Stefon Diggs pentru un scor de 21 de metri cu puțin peste trei minute rămase de joc și au finalizat conversia de 2 puncte, ducând brusc jocul la doar șase puncte. Dar Burrow l-a găsit imediat pe Tyler Boyd într-un joc profund, apoi a scăpat rapid de ceas pentru a pecetlui victoria pentru Cincinnati.

READ  Războiul în Ucraina: ofensiva Rusiei în Ucraina a fost o săptămână crucială

Allen a avut 26 din 38 pentru 258 de yarzi cu un touchdown și o interceptare în pierderea pentru Bills. El a fost, de asemenea, liderul lor, cu 44 de metri la sol. Diggs a avut 86 de yarzi de primire pe șase capturi.

Burrow a mers cu 31 din 44 pentru 348 de metri cu două touchdown-uri pentru Bengals. Mixon a adăugat 37 de yarzi la 14 porturi, iar Dee Higgins a avut 110 de yarzi la primire la opt capturi. Bengalii au în prezent scorul de 5-3 într-o serie de patru victorii consecutive. Deși au încă multă muncă de făcut pentru a se stabili în gradul de elită în AFC, victoria de duminică seara în fața Bills cu siguranță ajută în această căutare.

Yahoo Sports oferă cele mai recente știri, momente importante și scoruri, deoarece Bengalii găzduiesc Bills la „Sunday Night Football” în săptămâna 9.