49ers fug de la Seahawks în jocul NFC West

San Francisco 49ers i-au dominat complet pe Seattle Seahawks în prima repriză și nu au lăsat niciodată jocul să se apropie dincolo de asta.

San Francisco a obținut o victorie cu 31-13 în fața Seattle într-o luptă cheie a diviziei de vest a NFC, joi seara, în turneul de noapte de Ziua Recunoștinței NFL.

Ofensiva lui Seattle a fost neglijentă pentru cea mai mare parte a jocului, iar apărarea sa nu a putut face mare lucru pentru a-i împiedica pe cei de la 49ers să facă un joc mare în al treilea sfert.

49ers QB Brock Purdy a aruncat un pick-6 Jordin Brooks din Seattle la începutul reprizei secunde pentru a reduce avantajul lui San Francisco la 24-10 la acea vreme. Seattle a luat un field goal pentru a face 24-13, dar nu s-a apropiat niciodată.

Purdy a închis ușa cu cea mai bună aruncare a zilei, lovind un atac de 28 de metri lui Brandon Ayuk pentru un TD în al patrulea sfert.

Receptorul celor de la San Francisco 49ers, Brandon Iuk, îi îndepărtează pe Seattle Seahawks cu atingerea sa de touchdown în al patrulea sfert, joi, la Seattle. (Steph Chambers prin Getty Images)

Aceasta a fost singura pasă TD pentru Birdie, care a terminat 21 din 30 pentru 209 de yarzi de trecere.

Christian McCaffrey a fost motorul principal al atacului celor de la 49ers de joi, alergând pentru 114 yarzi și două touchdown-uri la 19 porturi. Acum are 11 TD-uri în cursă în sezon, un record de franciză.

Tebow Samuel a marcat, de asemenea, un touchdown de grabă în primul sfert și i-a condus pe Niners în primire cu șapte prinderi pentru 79 de metri.

READ  Charlie Munger, mâna dreaptă a lui Warren Buffett la Berkshire, a murit la 99 de ani

Seahawks au făurit mult toată noaptea, deoarece QB Geno Smith a luat șase sacouri și nu a avut prea mult succes în jocul de pase, în timp ce a marcat doar șase puncte ofensive.

A completat 18 din 27 de pase pentru 180 de metri și o interceptare.

Pentru San Francisco, victoria își extinde avantajul de divizie față de Seahawks la două jocuri. 8-3 49ers au un meci uriaș împotriva Philadelphia Eagles, liderul NFC, pe 3 decembrie.