QB Anthony Richardson este eliminat cu o accidentare la umăr

Stephen HolderESPN8 octombrie 2023, 14:50 ETAm citit 1 minut

INDIANAPOLIS – Fondul Colts, Anthony Richardson, a ieșit din meciul de duminică împotriva lui Titans din cauza unei accidentări la umăr.

Richardson a fost abordat de linebackerul lui Titans, Harold Landry III, în timp ce completa o alergare de 4 metri cu 4:39 rămase în al doilea sfert. Umărul drept al lui Richardson a suferit cel mai mare impact când a căzut pe iarbă, iar el a reacționat imediat arătând umărul în timp ce stătea întins pe pământ.

A fost asistat după ce a asistat timp de câteva minute la personalul de antrenament al echipei și a fost examinat pentru scurt timp în cortul medical de la margine înainte de a fi dus la vestiar, neputând să-și miște brațul drept.

Colts tight end Mo Ali-Cox a fost, de asemenea, exclus în a doua repriză, cu o comoție.

Este cea mai recentă accidentare a alegerii nr. 4 la clasamentul din aprilie. Richardson a suferit o lovitură la genunchiul drept în deschiderea sezonului împotriva Jacksonville Jaguars, ceea ce a făcut ca antrenorul Shane Steichen să fie reținut din joc în ultimele jocuri.

Săptămâna următoare, împotriva Houston Texans, Richardson a suferit o comoție cerebrală în al doilea sfert și a ratat restul jocului și săptămâna următoare împotriva Baltimore Ravens.

Inclusiv meciul de duminică, Richardson a jucat în doar 12 din cele 20 de sferturi ale Colts în acest sezon.

Gardner Minshu a venit să-l elibereze pe Richardson. Minshew are 25 de starturi în carieră și a fost titularul Colts într-o victorie din săptămâna 3 în fața Ravens.