Man City 3-1 West Ham (19 mai 2024) Analiza meciului

Orașul Manchester Victoria cu 3-1 a asigurat un al patrulea titlu consecutiv fără precedent în clasamentul englezesc West Ham Februarie pentru concurenții de duminică Arsenal Fanii au transformat terenul într-o mare de albastru în ultima zi a unui sezon agitat din Premier League.

Două goluri glorioase de la începutul jucătorului sezonului Bill Foden Soarele a creat o atmosferă de petrecere pe Stadionul Etihad, înainte de o lovitură spectaculoasă cu bicicleta Mohammed Kuduz El a adus pentru scurt timp West Ham în joc înainte de pauză.

– Transmiteți în flux pe ESPN+: LaLiga, Bundesliga și multe altele (SUA)

in orice caz, Rhodri O lovitură scăzută în minutul 59 din afara zonei a sigilat victoria, oferind echipei lui Pep Guardiola un impresionant al șaselea titlu în șapte ani. Fanii au dansat pe scaunele lor, scandând „Campioni din nou!” și „Te uiți la Arsenal?”

Phil Foden a marcat de două ori când Manchester City a câștigat al patrulea titlu în Premier League.

Arsenal ar fi putut câștiga campionatul dacă City ar fi renunțat la puncte într-una dintre cele mai apropiate curse pentru titlu din istoria Premier League. Dar au câștigat meciul cu Londra cu 2-1 Everton La două puncte în urmă, irosit.

City are o șansă dublă Manchester United Finala FA Cup este sâmbătă.

Sezonul deja strălucit al lui Foden a fost îmbunătățit și mai bine când a săgetat mingea în colțul de sus în minutul al doilea, apoi a finalizat o mișcare superbă a echipei pentru a mătura acasă al doilea în minutul 18.

„Este foarte greu să exprim în cuvinte ceea ce am făcut astăzi”, a spus Foden. „Nici o echipă nu a mai făcut asta până acum. Vedeți ce înseamnă pentru fani și pentru noi. Am lucrat tot anul pentru acest moment.

READ  Dallas Mavericks vs. Minnesota Timberwolves scor live și statistici - 22 mai 2024 GameTracker

„Astăzi am fost încrezători, am jucat fotbalul nostru și am crezut că a dat roade până la urmă.”

Mijlocașul a marcat 19 goluri în campionat în acest sezon și a câștigat șase titluri în Premier League la vârsta de doar 23 de ani. AngliaEuro sunt cea mai bună speranță în acest an în Germania.

La fluierul final, fanii gazdelor au urcat pe teren, unii lansând rachete albastre în semn de sărbătoare, în timp ce jucătorii s-au îmbrățișat de bucurie.