Draymond Green reacționează la câștigătorul lui Luka Doncic în meciul 2 împotriva lui Timberwolves

După o performanță înflăcărată în cel de-al patrulea sfert din meciul 1, care le-a oferit celor de la Dallas Mavericks un avans cu 1-0 față de Minnesota Timberwolves, Luka Doncic a dublat cu o altă performanță palpitantă în jocul 2.

După ce a fost în urmă cu 18 în al doilea sfert, Doncic i-a întârziat din nou pe Mavs în drum spre o revenire în repriza a doua. Danczyk a marcat 32 de puncte la 10 din 23 de lovituri din teren cu cinci lovituri de 3 puncte. Doncic a terminat cu o triplă-dublă în Game 2 cu 13 pase decisive și 10 table.

Doncic și-a încheiat performanța cu o lovitură câștigătoare asupra jucătorului defensiv al anului. Pe măsură ce ceasul s-a terminat, Doncic a dansat în jurul lui Rudy Gobert înainte de a se scufunda peste marele francez pentru un 3-pointer adânc. Cu trei secunde rămase, Danczyk l-a lătrat pe Gobert la podea, în timp ce ținta a tăcut în centru.

După șutul lui Donczyk de a le oferi Mavs-ului un avans cu 2-0 față de Timberwolves, Draymond Green a intrat pe Instagram cu o reacție. Green l-a chemat pe Jaden McDaniels în față înainte ca Doncic să lovească un 3-pointer peste Gobert.

prin intermediul @NBCSWarriors Pe Twitter:

Cu Mavericks deținând deja un avantaj puternic de 2-0 față de Timberwolves, finala conferinței de vest se va muta la Dallas pentru două meciuri duminică, începând cu ora 17:00 PT.

Această postare a apărut prima Sârmă Războinici! Urmați-ne Facebook Și Stare de nervozitate!